6 būdai kovoti su pavargusia viduržiemio oda

Vėl atėjo TAS METŲ LAIKAS…. Sausio mėnuo – tamsus ir šaltas, nepakenčiamai ilgas ir niūrus. Deja, daugelio iš mūsų oda taip pat atrodo niūrokai. Tempimo jausmas, raudonis, sausėjimas, šerpetojimas… Skamba pažįstamai? Erzina? Pasiguosti galite tik mintimi, kad tokių besikamuojančių moterų šiuo metu daugybė. Na o mes pasirengę padėti palengvinti šį nemalonų laikotarpį keletu paprastų, lengvai pritaikomų patarimų:

1. Aliejus VISKAM
Mes nejuokaujame: naudokite aliejų viskam, savo odai, rankoms, plaukams. Maitinantys aliejai yra nepakeičiami žiemos metu. Aliejus – lipofilinė medžiaga, kitaip tariant, jie susimaišo su skysčiais, tiesiog “užrakindami” drėgmę Jūsų odoje. Aliejų pasirinkimas tikrai gausus, nesunkiai išsirinksite būtent savo poreikiams labiausiai tinkantį aliejų: alyvų, saulėgrąžų ar jojobos aliejus ypač tiks labai sausai odai, kokosų ar levandų aliejus nuramins sudirgusią odą. Avokado aliejus – universalus pasirinkimas, o štai argano aliejus žinomas, kaip išskirtinis plaukų draugas. Tam tikri aliejai, pavyzdžiui, erškėtuogių sėklų aliejus, tarnauja ir kaip apsauginis barjeras nuo aplinkos taršos ir toksinų. Na, o jei kartais vargina iškylantys spuogai, antibakterinių savybių turintis arbatmedžio aliejus visada turėtų būti Jūsų kosmetikos spintelėje, kaip greitoji pagalba kylančiam spuogui.
Daugeliui žmonių aliejus turėtų būti naudojamas kaip pats paskutinis odos priežiūros žingsnis. Aliejus – emolientas, todėl jis nėra absorbuojamas į odos gilumą, bet išlieka odos paviršiuje, raginiame sluoksnyje. Nepamiškite, kad aliejus nepakeičia drėkiklio. Naktis – tinkamiausias paros laikas aliejų savybėms atsiskleisti, todėl geriausia būtų naudoti aliejų po įprastinio naktinio kremo. Kitas puikus metodas pamaitinti savo kūną aliejais – vakaras vonioje su šiek tiek aliejaus lašelių, o po vonios, ant dar drėgnos odos paskirstytas sausai odai skirtas aliejus.

2. Vanduo, vanduo, vanduo
Tikriausiai jau pabodo tai girdėti, bet pakankamas išgeriamo vandens kiekis – be galo svarbu. Jeigu Jūsų kūnas negaus pakankamai drėgmės iš vidaus, tikimybė, kad Jūsų odai užteks drėgmės iš išorės, yra be galo menka. Žiemą šaltas aplinkos oras pažeidžia apsauginį odos barjerą, o šildomas sausas patalpų oras tai tik sustiprina, todėl oda labai smarkiai garina vandenį – papildykite šias atsargas, gerdamos tiek pat vandens, kaip ir vasarą, nors ir netroškina.

3. Laikas veido procedūroms
Žiema yra pats tinkamiausias laikas profesionalioms veido procedūroms. Saulėje būname nepalyginamai mažiau, nei vasarą, todėl veidrodyje matome papilkėjusius ir blyškius veidus. Rūgštiniai ar paprasti veido šveitimai pašalins negyvą odą, palengvins bet kokių vėliau naudojamų odos priežiūros produktų įsiskverbimą ir sustiprins jų poveikį. Mūsų oda visiškai atsinaujina maždaug per tris – keturias savaites, todėl jei skirsite laiko vieną – du kartus per mėnesį apsilankyti pas kosmetologę, maksimaliai išnaudosite šį metų laiką. Na, o jeigu apsilankyti pas kosmetologę neturite noro arba laiko, pasidarykite veido procedūrą pačios sau, namie, su Lecler Intense Hydration kaukių kursu.

4. Rūpinkitės savo lūpomis
Niekas taip neišryškina pavargusios veido odos, kaip sausos lūpos, o mes visos puikiai žinome, kaip jos skilinėja žiemą… Investuokite į kokybišką natūralų lųpų priežiūros produktą, vieno lūpų pieštuko pilnai užteks visam šaltam sezonui. Jei pamiršote lūpų pieštuką ir po lauke praleistos dienos lūpos visiškai sudžiūvo, leiskite joms porą dienų sugyti ir po to nušveiskite negyvą odą švelniu lūpoms skirtu šveitikliu. Jei šveitiklis atrodo per šiurkštu, pabandykite šveisti labai minkštu dantų šepetėliu.

5. Įtraukite lakštinę veido kaukę į odos priežiūros rutiną
Jeigu dar nesate įpratusios naudoti lakštines veido kaukes, pats laikas pradėti 😊 Veido kaukės ne tik sušvelnina, suminkština ir paskaistina veido odą, bet turi ir ilgalaikį efektą naudojant reguliariai. Mokslinis Lecler kaukių tyrimas Kauno Kolegijos Medicinos Fakultete įrodė, kad 8 savaites naudojant Lecler Anti-Ageing kaukę, odos stangrumas padidėjo 55%, o elastingumas – 19%, tuo tarpu Intense Hydration kaukių kursas odos drėgmę padidino 41%, o odos šiurkštumą sumažino net 67%.

6. Nepamirškite SPF

Vien todėl, kad Jūsų oda mato mažiau saulės šviesos, visiškai nereiškia, kad priemonėms su SPF reikėtų sakyti viso gero. Ultravioletiniai spinduliai skirstomi į tris ilgius. UVC spinduliai žemės nepasiekia, UVB spindulių kiekis žiemos metu išties mažesnis, tačiau UVA spinduliai odą pasiekia taip pat gausiai, kaip ir vasarą. UVA spinduliai yra vienas iš odos senėjimą greitinančių veiksnių, todėl priemonės su SPF tiesiog būtinos.