5 maži malonumai Jūsų dienai praskaidrinti

Sausis –  be galo chaotiškas mėnuo. Netrumpėjantis darbų sąrašas darbovietėje, įsipareigojimai namiškiams ir asmeninis gyvenimas pradeda slėgti, pavasaris dar negreitai, jokių švenčių ateityje lyg ir nesimato: po truputį pasineriame į pilką rutiną ir negatyvias mintis. Nuovargis ir stresas iš tolo matomas ir mūsų odoje – patamsėję paakiai, išjautrėjusi, šerpetojanti, papilkėjusi veido oda visiems aplinkiniams signalizuoja, kad Jūsų baterijos jau beveik perdegė…

Nepasiduokite nuovargiui ir slogučiui. Kai atrodo, kad  daugiau jau nebegalite, tiesiog užsimerkite ir minutę giliai pakvėpuokite. Mažyčiai kasdieniniai malonumai tiesiog būtini, norint praskaidrinti kasdienybę – blogomis dienomis jie padės lengviau susidoroti su sunkumais, o geras dienas pavers dar geresnėmis.

Siūlome keletą mūsų mėgstamiausių mažų malonumų Jūsų dienos praskaidrinimui. Jei švytėsite iš vidaus, švytės ir Jūsų oda

1. Medituokite

Kai būname labiausiai užimtos, iš ko gi dažniausiai atimame skiriamą laiką? Iš savęs pačių: bebėgiodamos tarp darbo ir šeimos rūpesčių, pamirštame save. Laiko skyrimas sau beprotiškai svarbus, jei norite jaustis visapusiškai laimingos ir patenkintos gyvenimu.

Rytais visos skiriame kelias minutes brangaus laiko ir iššukuojame pasišiaušusius susitaršiusius plaukus. Tačiau ar skiriame laiko raizgalynei mintyse, o ne plaukuose? Penkios arba dešimt minučių meditacijos ryte padės geriau susitelkti, išgryninti savo mintis ir tikslus. Jeigu tradicinė meditacija – ne Jums, būtų verta pabandyti skirti keletą minučių dienos tikslų ir norų užrašymui. Gerai susitelkus į savo vidų, diena gali pakrypti visai kita linkme, nei tikėjotės.

2. Sakykite TAIP…

Visiems savo mėgstamiems mažmožiams. Jeigu diena tiesiog siaubinga ir Jūs be galo norite šokolado plytelės – suvalgykite ją ir nesigraužkite. O gal tai bus kažkas naujo ir jaudinamo? Leiskite sau daryti tai, ką visada norėjote daryti, bet niekada nedrįsote – pasijusite išsilaisvinusios ir tiesiog ant sparnų. Nustebinkite pačios save!

3. Sakykite NE…
Dalykams, kurių Jūs nenorite. Tai taip pat svarbu, kaip ir sakyti TAIP, tačiau daugeliui žmonių pasakyti NE yra gerokai sunkiau. Jeigu draugai kviečia į svečius, o po be galo sunkios darbo savaitės Jūs tiesiog nebeturite jėgų pasipuošti, atrodyti žavi, linksma ir bendraujanti, nevarginkite savęs ir tiesiog atsisakykite. Neturite jaustis kalta, jei kartais žmonės iš Jūsų išgirs neigiamą atsakymą. Teikite sau ir savo norams pirmenybę.

4. Palepinkite savo kūną
Laikas grožiui – mažų malonumų karalius. Atsipalaiduokite šiltoje vonioje, palepinkite plaukus kauke. Po vonios gausiai įdrėkinkite kūno odą puoselėjančiais aliejais, užsidėkite veido kaukę ir nusilakuokite nagus. Jausitės tarsi naujai gimusi…

5.  Padovanokite sau gėlių

Kodėl gi ne? Juk Jūs jų nusipelnėte. Kiekvieną kartą pažvelgę į pamerktą puokštę, prisiminsite, kad savo gyvenimui džiaugsmo ir spalvų suteikiate Jūs pati – nereikia laukti kitų pagalbos, Jūs pati esate savo gyvenimo valdovė.