4 patarimai kai vasarą išsimiegoti geriau

Sulaukus vasaros gyvenimas atrodo geresnis – nebereikia daugybės sluoksnių šiltų drabužių, nebešąla rankos ir kojos, ilgus ir šiltus vakarus smagu leisti lauke, o mintys vis sukasi apie artėjančias atostogas, per kurias planuojame ne tik pakeliauti ar patirti naujų įspūdžių, bet ir išsimiegoti iki soties. Tačiau ar pastebėjote, kad vasara dažnai suprastėja miego kokybė? Saulei vėliau leidžiantis ir miegoti dažniau einame vėliau, o nuo ankstyvo ryto žadina šiluma ir plieskiantys rytinės saulės spinduliai.

Kad ir kaip nesinorėtų „pramiegoti vasaros“, tačiau kokybiškas poilsis yra būtinas, norint išlaikyti darbingą nusiteikimą ir puikią nuotaiką. Dalinamės 5 paprastais patarimais, kurie trumpų vasaros naktų miegą paversti komfortišku poilsiu.

 

1. Užtikrinkite tamsą

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl vasarą miegame mažiau – trumpas tamsusis paros metas. Žiemą, rodos, galime išmiegoti 8 – 10 valandų, tačiau šviesiomis naktimis, kai visiškai tamsu būna vos 4 – 5 valandas, miego laikas itin sutrumpėja, tad tamsą turime susikurti patys. Tam padėti gali šviesai nepralaidžios naktinės užuolaidos bei miego akiniai.
Šilkiniai Lecler miego akiniai, pagaminti iš aukščiausios kokybės natūralaus šilko yra ypač švelnūs, nedirgina odos. akiniai yra pagaminti iš 5 sluoksnių: išorinius sluoksnius sudaro 6A klases šilkas, tuomet seka šviesai nepralaidi medžiaga ir šilko pluošto užpildas, užtikrinantis nepralaidumą šviesai. Negana to, šilkas pasižymi ypatingomis savybėmis grožiui ir jaunystei išsaugoti, jis nesugeria prieš miegą naudoto kremo ar serumo, todėl šie ilgiau drėkins odą, o ne susigers į patalynę, o tuo pat metu šilke esantis proteinas švelniai maitina jautrią paakių odą.

Lecler Šilkiniai miego akiniai
Pilki ir rožiniai Lecler miego akiniai

2. Pasirūpinkite vėsia miegamojo temperatūra

Ar žinojote, kad temperatūra miegamajame turėtų būti maždaug 16–19°C? Prieš užmiegant, žmogaus kūno temperatūra mažėja, o jeigu miegamasis taip pat bus vėsus, palengvinsime savo organizmui darbą ir tuo pačiu greičiau užmigsime. Be to, miegosime dar ir kiečiau, nes organizmui nereikės nuolatos reguliuoti kūno temperatūros, kad ji išliktų vėsi. Miegodami 16–19°C laipsnių temperatūros patalpoje, atitolinsime ir senėjimo procesus. Ši temperatūra yra palanki melatonino – dar žinomo kaip vieno geriausių antisenėjimo hormonų, gamybai.

Patarimai kaip geriau išsimiegoti

3. Vėsus dušas prieš miegą

Kadangi žmogaus kūno temperatūra ruošiantis poilsiui mažėja, vėsus dušas gali padėti greičiau panirti į poilsio rėžimą. Negana to, vėsus vanduo atpalaiduoja kūno raumenis, o kelios minutės besimėgaujant dušo teikiamais malonumais padeda atsipalaiduoti mūsų protui ir mintims.
Šalto vandens stiklinė

Organizmą galima atvėsinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tam puikiai padės šalto, o jeigu mėgstate – ir ledinio vandens stiklinė. Visuomet turėkite vėsaus vandens prie lovos – jis išgelbės jus, jeigu prabusite vidurį nakties ir negalėsite užmigti. Kūnui labai sunku atsipalaiduoti, kai jį kankina troškulys, o gaivus vanduo ne tik jį numalšins, bet ir atvėsins kūno temperatūrą.

4. Šilkiniai naktiniai

Žiemos metu mums norisi įsisukti į šiltus patalus apsirengus mėgstamiausią medvilninę pižamą, tačiau vasarą medvilninius miego drabužius rekomenduojame keisti šilkiniais. Šilkas pasižymi tuo, jog palaiko kūnui komfortišką temperatūrą – šaltyje jis šilko kūną, o temperatūrai pakilus, priešingai – vėsina. Šilkiniai naktiniai ne tik padės geriau išsimiegoti, tačiau ir privers jus jaustis nuostabiai – juk šilkas toks švelnus ir elegantiškas audinys.