lecler kaukių efektyvumo tyrimas

Keli zuikiai vienu šūviu: ir praktika, ir dovana, ir mokslinė nauda

Aistė Veverskytė

Kovo 8 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto būriavosi įvairaus amžiaus dailiosios lyties atstovės – jas sukvietė Kosmetologijos katedros komanda ir Lecler kaukių kūrėjos, Tarptautinės moters dienos proga dovanojusios visoms galimybę atlikti greito poveikio veido procedūras.

 

Kosmetologijos katedra kartu su farmacijos kompanija „PharmaDia“ kelioms dešimtims moterų dovanojo galimybę išbandyti vadinamąsias pluoštines kaukes. Kaip pasakojo kompanijos akcininkė ir viena iš kosmetikos prekės ženklo kūrėjų Birutė Kaušilaitė, tokio tipo kaukė išsiskiria tuo, kad nėra tepama, tačiau specialus veikliųjų medžiagų prisotintas pluoštas dedamas ant veido ir laikomas nustatytą laiką. Pasak B. Kaušilatės, pluoštas prailgina procesus lyginant su įprastomis kaukėmis, todėl galima tikėtis geresnio rezultato. Panašūs veido puoselėjimo būdai pasitelkiant šilko ar medvilnės pluoštą į Europą atkeliavo iš Azijos, nes Japonijos, Korėjos, Kinijos moterys turi šimtametes veido priežiūros procedūrų tradicijas.

 

 

Akcijoje dalyvavusios damos nekantravo pamatyti rezultatus. Ne viena išvydusi save veidrodyje po procedūrų, maloniai nusišypsodavo, viena kitai negailėjo komplimentų išvaizdai. Tačiau šypsenos, kad ir pačios svarbiausios, šioje akcijoje buvo ne vienintelis produktų ir procedūrų poveikio matas.

 

Kauno kolegijos Kosmetologijos katedros vedėja Žaneta Mockienė pabrėžė, kad  akcijos metu kartu buvo atliekami ir moksliniai tyrimai: specialia diagnostine įranga nustatoma moterų odos būklė prieš ir po procedūrų, atliekama anketinė apklausa moterų gyvenimo būdą ir subjektyviai suvokiamą odos būklę. Pasak katedros vedėjos, ši akcija – tik viena iš ilgalaikio tyrimo sudedamųjų dalių. Per visą pavasarį vykdomas mokslinis tyrimas apims įvairaus amžiaus moterų tiriamąją grupę  ir padės moksliškai nustatyti produktų poveikį. Tyrimo rezultatus visuomenei ketinama pristatyti birželio mėnesį.