karalienė Elizabeth ranka su pirštine

Kodėl Karalienė Elizabeth II visada gaubia savo rankas pirštinėmis?

Mums prireikė koronaviruso pandemijos, kad spaudžiant kitam žmogui ranką, pradėtume galvoti apie mikroorganizmus, kuriuos nešiojame ant rankų, tačiau Karalienė Elizabeth II tai turėjo omenyje jau prieš daugelį metų.

Vykdydama viešąsias pareigas Karalienė Elizabeth II visada savo rankas gaubia pirštinėmis, kad išvengtų mikroorganizmų plitimo, nes ji spaudžia labai daug rankų.

Pabūkime ir mes atsargesnės. Dabar labai galvojame, kam spaudžiame ranką, kokiu atstumu būname nuo kitų žmonių, tačiau pirštinės reikalingos ne tik nuo mikroorganizmų apsisaugoti.

Mūsų rankų odos priešas yra šaltis. Ypač dabar, pavasarį, kai šaltukas grumiasi su saule, oro temperatūra apgaulingai svyruoja nuo minusinės iki pliusinės. Atrodo, kad pamiršus prištines ir išėjus pasivaikščioti be jų, mūsų rankoms nieko tokio nenutiks, tačiau ar tikrai? Šaltis greitai gali „pakąsti“ rankų odą ir paskui turime perštinčias, neretai raudonais, skausmingais plėmais, šerpetojimais padengtas rankas. Ypač jautriems šalčiui žmonėms gali pakakti vos kelių minučių lauke be pirštinių, kad su pasekmėmis tektų kovoti ilgą laiką.

Ką daryti? Niekada nepamirškite pirštinių. Niekada neikite į lauką su drėgna rankų oda. Saugokite odą aspauginiu rankų kremu, gaivinkite rankas rankų kaukėmis.