Šiltas kalėdinis pokalbis su Egle Jackaite

Artėjant šilčiausioms metų šventėms dalinamės moterišku pokalbiu su aktore Egle Jackaite apie šilką, dvasingumą, grožį, laiką sau.

Eglės mintys apie šilką:

Šilkas- nuo neatmenamų laikų buvo labai vertinama ir brangi medžiaga. Šilkas- sakoma, net brangesnis už auksą. Turėti kažką iš šio ypatingo audinio – tai turėti kažką itin vertingo. Aš turiu šilkinių suknyčių, turiu ir šilkinių naktinukų, pižamėlę šilko nakčiai – beje – visai visai neseniai pasidovanojau sau nuostabią dovaną- miegu ant šilkinės pagalvės užvalkalo! Jausmas nuostabus! Juk mes labai daug laiko praleidžiame miegodami- tad svarbu, kad miegas būtų maksimaliai kokybiškas.

Eglės mintys apie laiką sau
Laikas bėga nepaprastai greitai ir jo visad trūksta – rodos dienos per maža. Bet, nepaisant nieko – reikia rasti jo sau. Sustoti, įkvėpti, plačiai atmerkti akis ir pamatyti, išgirsti, pajausti… Visu 100 %, o ne “prabėgom” . Turime branginti akimirkas. Būti atvirais ir nuoširdžiais- sau, pasauliui ir šalia esančiam žmogui. Turime rūpintis savo kūnu ir siela. Rasti laiko maldai, meditacijai, nuoširdžiam pokalbiui, geram filmui, knygai, patinkančiai muzikai ir susitikimui su savimi, ar tuom- ko esame pasiilgę. Nereikia atidėlioti, nes nepasuksim gi laiko atgal- tai kas praėjo – negrįžta…

Eglės mintys apie grožį
Bet besirūpindami savo dvasiniu pasauliu- negalime pamiršti ir savo fizinio kūno. Privalome jį gerbti, mylėti, juo rūpintis. Aš dažnai sakau – rūbą, avalynę – mes lengvai galime pakeisti, jei manome, kad to reikia, bet mūsų veidas, kūnas – vienintelis toks, pats brangiausias – turime to nepamiršti. Aš lepinu savo kūną masažais, sportu, tepu jį aliejais, kremais. Dar labiau palepinu ir savo veidą. Juk svarbu kaip mes atrodome. Šypsena – spindinčios akys- daro stebuklus, bet ne visada jautiesi laiminga ir graži. Jei esu pavargusi, arba po spektaklio – nusivalius grimą – užsidedu ant veido kaukę- naudoju savo mylimiausias Lecler – kartais intensyviai drėkinančią, kartais – maitinančią, arba brandžiai odai. Ją užsidėjus- visiškai komfortiškai galiu veikti ką esu numačiusi- ar tai namus tvarkytis, ar valgį ruošti, ar knygą paskaityti… Ji stipriai priglunda ir labai gerai viskas įsigerią į mano veido odą. Po 20 min., ar po pusvalandžio – nusiimu ją beveik sausą – tai ženklas, kad odai itin trūksta drėgmės – viską viską ji pasiėmė. Šią procedūra tokiu atveju būtinai darau 2 kartus per savaitę. Juk kai esu alkana – valgau, tai kai mano odai – trūksta drėgmės- būtinai ją “pagirdau”.

Eglės linkėjimai Kalėdų proga
Artėja gražiausios ir turbūt laukiamiausios metų šventės – linkiu kiekvienai pirmiausia pamilti save, norėti save palepinti, savimi pasirūpinti. Net ir 10 Dievo įsakymų apie tai sako: “Mylėk Viešpatį Dievą visa širdimi, visu protu, visomis jėgomis- mylėk savo artimą, kaip pats save.” Kaip mes mylėsim kitus- jei nemokam mylėt savęs? Tad – dėkokime už pačią didžiausią dovaną – gyvenimą, už tai, kad esame- taip pat- už kiekvieną sutiktą žmogų ir patirtį. Supraskim- klaidų nėra- yra tik pamokos. Kuo dažniau šypsokimės, džiaukimės akimirkomis, matykime daugiau gėrio, spinduliuokime meile, aš tikiu – kuo dalinsies – tas sugrįš dvigubai. Juk kiekvienas žemėje esame iš meilės ir dėl meilės- tad mylėkime! Mylėkime save, kitus- mylėkime Gyvenimą!