smaragdinė spalva ką ji reiškia

Smaragdinė spalva: ką ji simbolizuoja?

Smaragdinė spalva turi unikalią aurą: ji atrodo itin rafinuotai ir elegantiškai kaip pats smaragdo akmuo. Ar teko pastebėti, jog smarago žalumo spalvos interjero detalės namas suteikia prabangos įspūdį, o šios spalvos drabužius žvaigždės dažnai renkasi svarbiems renginiams. Ir tokie raudojo kilimo įvaizdžiai dažniausiai sulaukia teigiamų mados kritikų įvertinimų. Tad kuo išskirtinė ši puošni spalva?

Smaragdinės spalvos reikšmė

Smaragdinė spalva – itin ryškus ir gilus žalios spalvos atspalvis, turintis silpnai melsvos spalvos. Žalia spalva simbolizuoja jaunystę, gyvastį, atsinaujinimą, laisvę. Ši spalva taip pat yra džiaugsmo, grožio, laimės ir vilties simbolis. Negana to – tai senovės dievų spalva.

Žalia nuotaika interjere

Spalvos gali daryti įtaką mūsų nuotaikai. Ryškios, ekstravagantiškos spalvos mus nuteikia energingai ar net karingai, o žalia priešingai – labai ramina. Ramybės pojūtį ši spalva labiausiai žadina dėl to, kad ji siejama su gamta. Būtent dėl šios priežasties, kai žmonėms reikia laukti, pavyzdžiui, biuro ar ligoninės priimamajame, jie dažnai pasodinami žaliuose kambarėliuose. Kaip akcentas smaragdinis potepis yra labai puošnus. Tai sultinga ir  išraiškinga spalva, interjere galinti būti ir ryškia detale ir papildančia spalva, leidžiančia atsiskleisti kitiems, linksmesniems atspalviams, tokiems kaip persikiniai, rožiniai, žydri tonai. Smaragdinė spalva, savo ruožtu, kurią ramios prabangos įspūdį.

smaragdinė spalva interjere

Smaragdiniai tonai aprangoje

Smaragdo spalva aprangai ne tik suteikia prabangos. Šia spalva pasidabinę žmonės aplinkiniams kelia pasitikėjimą, nes žalia spalva aprangoje simbolizuoja patikimumą,  optimizmą, gerą savijautą, sąžiningumą ir harmoniją. Ši spalva yra siejama su puikia sveikata ir vaisingumu, būtent todėl Renesanso laikais nuotakos iki vestuvių dėvėdavo žalios spalvos sukneles.

smaragdinis įvaizdis

Smaragdinė miego ramybė

Mokslo išaiškinta, kad žmonės geriau jaučiasi ir kokybiškiausiai ilsisi būdami apsupti tų spalvų, kurios simbolizuoja jų troškimus. Geriausia eiti miegoti ir nubusti būtent tose spalvose, kurios atitinka jūsų norus ir gyvenimo viziją. Jeigu norite užmigti nekankinami varginančių minčių, o atsibusti ramūs ir pailsėję – pamėginkite miegoti smaragdinės žalumos patalynėje.

smaragdinis šilkinis pagalvės užvalkaliukas oeko-tex