šilko pagalvės

Kodėl Kate Winslet ir Eva Longoria miega ant šilko pagalvės?

Daugelis garsių ir savo išvaizda besirūpinančių moterų, kaip Giselle Bundchen, Eva Longoria, Kate Winslet, Cheryl Crow miega tik ant šilko pagalvės. Giselle Bundchen netgi yra sakiusi, jog pasiima savo šilko pagalvę kartu į keliones.

Kadangi moteris lepiname Lecler šilko kolekcija, nusprendėme pakalbinti UAB Retroforma prekybos vadovę, medžiagų inžinerijos mokslų daktarę, Laurą Naujokaitytę, apie šiko istoriją ir privalumus.

Kokia šilko istorija?

Laura teigia, jog šilkas –  vienas seniausių žmonėms žinomų tekstilės pluoštų, pradėtas naudoti Kinijoje prieš daugiau nei 5000 metų. Jį pradžioje teisę naudoti turėjo tik kinų imperatoriai ir aukštuomenės atstovai dėl jo savybių ir prabangaus blizgesio; vėliau jis išplito ir po šiek tiek žemesnes klases. Dar vėliau šilko prekeiviai jį atgabeno per pietvakarių Aziją į Europą ir Šiaurės Afriką. Šie prekybiniai keliai įgavo Šilko kelio vardą, nes šilkas buvo viena iš pagrindinių ir vertingiausių to meto prekių.

Kuo šilkas skiriasi nuo kitų audinių? Kokie jo privalumai?

„Šilkas tai baltyminis pluoštas kurį gamina šilkverpių lervos kokonams suformuoti. Jo pagrindinis skirtumas nuo kitų natūralių pluoštų, tai gijos ilgis, kuris gali siekti iki 4000m, tai užtikrina šilko pluošto tvirtumą, jis laikomas pačiu tvirčiausiu natūraliu pluoštu ir yra stipresnis nei tokio paties storio metalo gija.  Greta malonių lytėjimo savybių, šilkas pasižymi labai geromis terminėmis savybėmis jis žiemą šildo, o vasarą vėsina‘- vardino šilko privalumus medžiagų specialistė.

Kodėl šilkas taip vertinamas?

Pasirodo, kad šilkas vertinamas pirmiausiai dėl savo ypatingų savybių, taip pat jis sudaro tik iki 1% visų pasaulyje gaminamų pluoštų, tas jau iškarto jį padaro išskirtiniu. Tam, kad gauti 1kg šilko, sunaudojama iki 10kg šilkverpių kokonų, o šilkverpiai suvalgo apie 9 šilkmedžius šiems kokonams pagaminti.

Kuo išsiskiria šilko pagalvės? Kodėl patartumėte pakeisti sintetinę ar medvilninę patalynę į šilkinę?

Lauros nuomone, sintetinės patalynės apskritai reikėtų atsisakyti. Medvilninė patalynė nėra bloga, nes ji pagaminta iš natūralių pluoštų, tačiau šilkinė patalynė kaip ir šilko pagalvė nenugalima savo švelnumu, kuris daug malonesnis odai nei medvilnė, be to šilkas pasižymi antialerginėmis ir antibakterinėmis savybėmis, jame nesikaupia dulkių erkutės, kai tuo tarpu medvilė linkusi sugerti drėgmę ir ji tampa puikia terpe daugintis bakterijoms. Sakoma, kad miegant ant šilko pagalvės, oda mažiau raukšlėjasi ir plaukai išlieka lygesni, nes dėl lygaus šilko pagalvės paviršiaus sumažėja trintis į pagalvės užvalkalą. Veido odai šilkas taip pat naudingas, nes jis neištraukia, bet kaip tik išlaiko odoje drėgmę.

Pagrindiniai šilko priežiūros patarimai.

Paprastai šilko priežiūrą pateikia konkretaus produkto gamintojas priklausomai nuo jo apdirbimo būdo, dažniausiai šilkui rekomenduodamas sausą valymą, tačiau jei etiketėje nenurodyta „TIK sausas valymas“, tai reiškia, kad šilką galima skalbti ir visam šilkui galioja tam tikros universalios priežiūros taisyklės tokios kaip švelnus skalbimas drungname vandenyje, nenaudojant agresyvių detergentų. Šilko negalima balinti. Šilko negalima džiovinti tumbleryje. Ant šilko negalima purkšti kvepalų. Šilko nereikėtų laikyti ant tiesioginių saulės spindulių, kad jis nenugelstų ir kad nebūtų pažeista jo struktūra. Šilkas lyginamas iš blogosios pusės nekarštu lygintuvu, idealiausiu atveju, kai jame yra likę dar šiek tiek drėgmės, nes lyginant šilką negalima jo purkšti vandeniu.

Jeigu nusprendėte išbandyti išskirtines šilko savybes ir palepinti save ar savo drauges šilko pagalve, užsukite į mūsų el.parduotuvę.